Statut
Klubu Sportowego Bagry
Nazwa, teren działania, siedziba i charakter prawny
- 1
- Klub Sportowy Bagry, zwany dalej Stowarzyszeniem działa na podstawie Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach oraz postanowieniach niniejszego statutu.
- Stowarzyszenie jest apolityczne i nie związane z żadnym wyznaniem.
- 2
- Siedzibą Stowarzyszenia jest miasto Kraków.
- Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa i województwa małopolskiego.
- 3
Dla realizacji celów statutowych Stowarzyszenie może prowadzić działania na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa.
- 4
Stowarzyszenie ma osobowość prawną.
Cele i zasady działania Stowarzyszenia
- 5
- Podstawowymi celami Stowarzyszenia są:
- Działalność klubu sportowego w zakresie sportów wodnych w tym sportów wodnych dla osób niepełnosprawnych, kierowana w szczególności do społeczności lokalnej,
- Wspieranie rozwoju społeczeństwa Polskiego, a zwłaszcza działalności kulturalnej, sportowej, oświatowej i społecznej.
- Inspirowanie, realizacja i popieranie przedsięwzięć w zakresie organizacji rodzinnych form spędzania czasu wolnego w ramach nauki, edukacji, oświaty i wychowania, upowszechniania kultury fizycznej i sportu z uwzględnieniem w szczególności sportów wodnych oraz organizowanie wypoczynku dzieci, młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych.
- Wykonywanie ratownictwa wodnego oraz prowadzenie działał ratowniczych polegających w szczególności na organizowaniu i udzielaniu pomocy osobom, które uległy wypadkowi lub narażone są na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarach wodnych oraz na zapobieganiu wypadkom na obszarach wodnych
- Działalność charytatywna oraz Promocja i organizacja wolontariatu.
- Działalność wspomagająca technicznie, rzeczowo, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe oraz inne podmioty.
- Dodatkowymi celami Stowarzyszenia są:
- Promowanie kultury, sztuki, ochrony dóbr Kultury i tradycji.
- Ochrona i promocja zdrowia, a zwłaszcza pomoc i współdziałanie na rzecz osób niepełnosprawnych.
- Promocja ekologii i ochrony środowiska.
- Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej.
- 6
- Stowarzyszenie realizuje swoje cele podstawowe poprzez:
- Organizację i udział w organizacji zajęć sportowych dla wszystkich grup wiekowych z naciskiem na dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne:
- Utworzenie sekcji sportowych, związanych ze sportami wodnymi dla osób chcących uprawiać je rekreacyjnie,
- Organizację zajęć dla osób niepełnosprawnych,
- Organizację i udział w organizacji zajęć sportowych dla wszystkich grup wiekowych z naciskiem na dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne:
- Organizację wypoczynku dzieci i młodzieży.
- Przygotowanie i zaprezentowanie mieszkańcom Krakowa profesjonalnej miejskiej oferty sportowej, rekreacyjnej:
- utworzenie bazy, zaplecza logistycznego, sportowego, wypożyczalni sprzętu pływającego w celu realizacji celów statutowych Stowarzyszenia,
- podejmowanie wszelkich działań mających na celu propagowanie żeglarstwa rekreacyjnego, kajakarstwa turystycznego,
- organizowanie zawodów sportowych,
- organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych oraz wypoczynku dzieci, młodzieży, dorosłych, przede wszystkim dla mieszkańców miasta Krakowa,
- podejmowanie i wspieranie działań w zakresie przybliżania wiedzy i promocji zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Krakowa, ze szczególnym naciskiem na aktywne rekreacyjne formy spędzania czasu wolnego,
- organizowanie i prowadzenie ratownictwa wodnego, kursów żeglarskich, motorowodnych, działalność szkoleniowa wspomagająca merytorycznie i technicznie cele statutowe Stowarzyszenia,
- pozyskiwanie specjalistów wspierających działania w zakresie sportu i rekreacji, współdziałanie z władzami sportowymi, administracją publiczną, samorządami, Ministerstwem Sportu i Turystyki.
- Realizację celów, związanych z bezpieczeństwem nad wodą:
- Organizowanie, kierowanie, koordynowanie i prowadzenie bezpośrednich działań ratowniczych.
- Współdziałanie z organami administracji rządowej, samorządowej i innymi podmiotami zainteresowanymi bezpieczeństwem i porządkiem na wodach oraz ochroną środowiska wodnego.
- Udział lub prowadzenie akcji ratowniczych podczas zagrożeń powszechnych, katastrof naturalnych i awarii technicznych na wodach.
- Programowanie i prowadzenie profilaktycznej działalności w zakresie bezpieczeństwa na wodach i ochrony środowiska wodnego.
- Ujawnianie zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych oraz przekazywanie informacji o zagrożeniach na obszarach wodnych właściwym podmiotom.
- Występowanie do właściwych podmiotów o usunięcie zagrożeń lub wstrzymanie eksploatacji obiektów oraz urządzeń wypoczynkowych, sportowych, rekreacyjnych i turystycznych położonych nad wodą.
- Dokonywanie przeglądów i ekspertyz oraz wydawanie wodnych opinii bezpieczeństwa dla obszarów wodnych i środków technicznych przydatnych w ratownictwie wodnym.
- Prowadzenie kursów i szkoleń specjalistycznych z zakresu ratownictwa, w tym ratownictwa wodnego oraz nadawanie stopni i uprawnień zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Nauczanie i doskonalenie pływania oraz wydawanie dokumentów potwierdzających umiejętność pływania.
- Inicjowanie i podejmowanie prac badawczych w zakresie bezpieczeństwa na wodach.
- Opiniowanie sprzętu przydatnego w ratownictwie wodnym.
- Krzewienie etyki ratowników wodnych i umacnianie więzi organizacyjnej członków.
- Cele statutowe Stowarzyszenia realizowane są również, poprzez:
- Prowadzenie działalności integrującej z osobami niepełnosprawnymi, prowadzenie wszelkich niezbędnych działań w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, kształtowanie pozytywnych, integracyjnych zachowań w społeczeństwie, popularyzacja zdrowego stylu odżywiania się, poprzez organizację spotkań ze specjalistami, utworzenie sekcji sportowej i żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych.
- Pogłębianie świadomości kulturalnej, wrażliwości na kulturę i sztukę wśród społeczeństwa poprzez organizację spotkań i konferencji, organizowanie wystaw, koncertów, festiwali, spektakli, konkursów, przeglądów twórczości, eventów, prowadzenie działalności wydawniczej i reklamowej w zakresie realizacji celów statutowych, projekty grantowe, współdziałanie z samorządami, administracją publiczną oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Podejmowanie wszelkich działań, mających na celu upowszechnianie zasad demokratycznego państwa prawa, przejrzystości w życiu publicznym, społecznej kontroli nad instytucjami zaufania publicznego oraz przeciwdziałania patologiom życia publicznego i społecznego poprzez organizowanie i finansowanie seminariów, sympozjów, dyskusji, konferencji, wykładów, odczytów, konkursów i plebiscytów oraz innych form przekazywania wiedzy o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym, naukowym i oświatowym, prowadzenie poradnictwa obywatelskiego, w postaci niezależnych usług wspierających samodzielność obywateli, rzecznictwo interesów grup marginalizowanych społecznie, projekty grantowe, działalność wydawniczą i reklamową, współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania Stowarzyszenia, propagowanie postaw obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności.
- Propagowanie postaw sprzyjających umacnianiu integracji europejskiej, prezentowanie postaw wspierających pokój w Europie i na świecie, projekty grantowe o tematyce zbieżnej z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- Podejmowanie wszelkich działań mających na celu pogłębianie świadomości społecznej w sferze ochrony środowiska, ekologii, propagowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, działalność dotyczącą ochrony środowiska, a w szczególności na rzecz czystej Wisły oraz innych rzek, akwenów poprzez propagowanie sportów ekologicznych, będących naturalną ochroną czystości wód tj.: żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo, budowa i upowszechnianie ścieżek edukacyjno-ekologicznych oraz rekreacyjno-sportowych w Krakowie, organizowanie, nagłaśnianie i aktywne uczestniczenie w akcjach promujących ochronę środowiska, włączanie się w akcje sprzątania świata, segregacji odpadów, inicjowanie i patronowanie innym wydarzeniom proekologicznym.
- Organizowanie i wspieranie przedsięwzięć charytatywnych, pogłębianie świadomości woluntarystycznej wśród społeczeństwa poprzez organizowanie konferencji i happeningów, utworzenie funduszu stypendialnego dla uzdolnionych artystycznie i sportowo dzieci i młodzieży z rodzin najbiedniejszych czy też patologicznych.
- Współdziałanie z innymi organizacjami pozarządowymi. Wypracowanie form współpracy i komunikacji w celu wzajemnego wspierania się, organizowanie partnerskich konferencji, imprez o charakterze kulturalnym, sportowym, edukacyjnym – zawsze zgodnym z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- 7
- Dla osiągnięcia swych celów Stowarzyszenie może wspierać działalność innych osób i instytucji zbieżną z jej celami.
- Stowarzyszenie realizując swoje cele statutowe może współpracować z wszelkimi instytucjami rządowymi, samorządowymi, prywatnymi i pozarządowymi.
- Stowarzyszenie może realizować zadania zlecone przez organy oraz jednostki administracji rządowej i samorządowej
Członkowie Stowarzyszenia – rodzaje członkostwa
- 8
- Członkami Stowarzyszenia mogą być pełnoletnie osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby legitymujące się obywatelstwem polskim i pełnią praw publicznych.
- Stowarzyszenie posiada członków:
- zwyczajnych,
- wspierających,
- honorowych,
- uczestników.
- Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży pisemną deklarację zawierającą rekomendacje dwóch członków Stowarzyszenia.
- O przyjęciu nowych członków decyduje Zarząd uchwałą podjętą nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.
- Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna i prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Stowarzyszenia.
- O przyjęciu członka wspierającego decyduje Zarząd uchwałą podjętą nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.
- Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój.
- O nadaniu tytułu członka honorowego Stowarzyszenia decyduje walne zebranie Stowarzyszenia w drodze uchwały podjętej nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia pisemnego wniosku przez członka Stowarzyszenia do Zarządu Stowarzyszenia.
- Członkiem uczestnikiem Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, w tym małoletni (za zgodą przedstawicieli ustawowych na podstawie ich pisemnej deklaracji) deklarująca chęć udziału w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie.
- O przyjęciu członka uczestnika decyduje Zarząd uchwałą podjętą nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.
Prawa i obowiązki członków Stowarzyszenia
- 9
- Członkowie zwyczajni mają prawo:
- biernego i czynnego uczestniczenia w wyborach do władz Stowarzyszenia,
- korzystania z dorobku i wszelkich form działalności Stowarzyszenia,
- udziału w zebraniach, wykładach oraz imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie,
- zgłaszania wniosków co do działalności Stowarzyszenia.
- Członkowie zwyczajni mają obowiązek:
- brania udziału w działalności Stowarzyszenia i w realizacji jego celów,
- uczestniczenia w walnych zebraniach członków,
- przestrzegania statutu i uchwał Stowarzyszenia,
- regularnego opłacania składek.
- Członkowie wspierający, honorowi i uczestnicy posiadają prawa członków zwyczajnych, określone w ust. 1, za wyjątkiem biernego i czynnego uczestnictwa w wyborach do władz Stowarzyszenia.
- Członkowie wspierający, honorowi i uczestnicy posiadają jedynie prawo do brania udziału – z głosem doradczym – w obradach statutowych władzach Stowarzyszenia.
- Członkowie uczestnicy mają prawo do udziału w zadeklarowanych zajęciach sportowych.
- Członkowie wspierający, honorowi i uczestnicy mają wyłącznie obowiązek wywiązywania się z zadeklarowanych świadczeń oraz przestrzegania statutu oraz uchwał Stowarzyszenia.
- Członkowie wspierający nie są zwolnieni ze składek członkowskich, chyba że zarząd w drodze uchwały dokona zwolnienia z tego obowiązku.
- Członkowie honorowi są zwolnieni ze składek członkowskich.
- Członkowie uczestnicy nie są zwolnieni ze składek członkowskich, chyba że zarząd w drodze uchwały dokona zwolnienia z tego obowiązku.
Utrata członkostwa w Stowarzyszeniu
- 10
- Członkostwo w Stowarzyszeniu ustaje na skutek:
- dobrowolnej rezygnacji na piśmie z przynależności do Stowarzyszenia złożonej na ręce Zarządu;
- wykluczenia przez Zarząd:
- z powodu nieusprawiedliwionego zalegania z opłatą składek członkowskich lub innych zobowiązań, przez okres przekraczający trzy miesiące,
- z powodu rażącego naruszenia zasad statutowych, nieprzestrzegania postanowień i uchwał władz Stowarzyszenia;
- utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu,
- śmierci członka lub utraty osobowości prawnej członka wspierającego;
- Od uchwały Zarządu w sprawie pozbawienia członkostwa w Stowarzyszeniu przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania Członków. Uchwała Walnego Zebrania jest ostateczna.
Władze Stowarzyszenia
- 11
- Władzami Stowarzyszenia są:
- Walne Zebranie Członków,
- Zarząd,
- Komisja Rewizyjna.
- Władze Stowarzyszenia wybierane są przez Walne Zebranie Członków w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej 1/2 członków uprawnionych do głosowania. Walne Zebranie może zdecydować o przeprowadzeniu głosowania tajnego.
- W razie gdy skład władz Stowarzyszenia ulegnie zmniejszeniu w czasie trwania kadencji uzupełnienie ich składu może nastąpić w drodze kooptacji, której dokonują członkowie organu, który uległ zmniejszeniu. W tym trybie można powołać nie więcej niż połowę składu organu.
- Kadencja wszystkich wybieralnych władz Stowarzyszenia trwa 5 lat.
- Zarząd składa się z 3 do 5 osób. Zarząd wybiera ze swojego składu Prezesa i skarbnika.
- Komisja Rewizyjna składa się z 3 do 5 osób.
- Do kompetencji Walnego Zebrania należy:
- określenie głównych kierunków działania i rozwoju Stowarzyszenia,
- uchwalanie zmian statutu,
- wybór i odwoływanie wszystkich władz Stowarzyszenia,
- udzielanie Zarządowi absolutorium na wniosek Komisji Rewizyjnej,
- rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań władz Stowarzyszenia,
- rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu,
- podejmowanie uchwały o rozwiązaniu,
- podejmowanie uchwał w sprawie przyjęcia członka honorowego,
- podejmowanie uchwał we wszystkich sprawach niezastrzeżonych do kompetencji innych władz Stowarzyszenia.
- Do kompetencji Zarządu należy:
- kierowanie bieżącą pracą Stowarzyszenia,
- realizowanie uchwał Walnego Zebrania,
- zarządzanie majątkiem Stowarzyszenia,
- planowanie i prowadzenie gospodarki finansowej,
- reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz i działanie w jego imieniu,
- przyjmowanie i wykluczanie członków,
- zwoływanie Walnego Zebrania Członków,
- ustalanie wysokości składek członkowskich.
- Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy:
- kontrola całokształtu działalności Stowarzyszenia,
- ocena pracy Zarządu, w tym corocznych sprawozdań i bilansu,
- składanie sprawozdań na Walnym Zebraniu Członków wraz z oceną działalności Stowarzyszenia i Zarządu Stowarzyszenia,
- wnioskowanie do Walnego Zebrania Członków o udzielenie absolutorium Zarządowi,
- wnioskowanie o odwołanie Zarządu lub poszczególnych członków Zarządu w razie jego bezczynności,
- wnioskowanie o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków,
- Najwyższą władzą w Stowarzyszeniu jest Walne Zebranie Członków.
- Walne Zebranie może być zwyczajne i nadzwyczajne.
- Zwyczajne Walne Zebranie zwołuje Zarząd raz w roku, jako sprawozdawcze, i co pięć lat, jako sprawozdawczo-wyborcze, zawiadamiając za pośrednictwem poczty elektronicznej lub krótkich wiadomości tekstowych członków o jego terminie, miejscu i proponowanym porządku obrad co najmniej na 14 dni przed terminem Walnego Zebrania. Jeśli na zebraniu nie ma wymaganego kworum zwołuje się zebranie w drugim terminie nie później niż w ciągu miesiąca od dnia zwołania Walnego Zebrania Członków.
- Walne Zebranie obraduje wg uchwalonego przez siebie regulaminu obrad.
- Nadzwyczajne Walne Zebranie zwołuje Zarząd:
- z własnej inicjatywy,
- na żądanie członków Komisji Rewizyjnej,
- na pisemny wniosek co najmniej 1/3 ogólnej liczby członków zwyczajnych Stowarzyszenia.
- Nadzwyczajne Walne Zebranie powinno zostać zwołane przed upływem 21 dni od daty zgłoszenia wniosku lub żądania i obradować nad sprawami, dla których zostało zwołane.
- Uchwały wszystkich władz Stowarzyszenia zapadają w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie, a w drugim terminie przy obecności co najmniej 1/3 ogólnej liczny członków zwyczajnych.
Zarząd i Komisja Rewizyjna
- 12
- Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na pół roku. Posiedzenia Zarządu zwołuje prezes.
- Posiedzenia Komisji Rewizyjnej odbywają się w miarę potrzeb nie rzadziej jednak niż raz w roku. Posiedzenia Komisji zwołuje przewodniczący.
Dochody Stowarzyszenia
- 13
- Dochody Stowarzyszenia pochodzić mogą z:
- darowizn, spadków, zapisów,
- wpływy ze składek członkowskich,
- dotacji, subwencji i grantów,
- dochodów ze zbiórek i imprez publicznych,
- dochodów z majątku Stowarzyszenia,
- dochodów z działalności statutowej odpłatnej i gospodarczej.
- Decyzje w sprawie nabywania, zbywania i obciążania majątku Stowarzyszenia podejmuje Zarząd;
- Stowarzyszenie prowadzi gospodarkę finansową zgodnie z obowiązującymi przepisami;
- Wszelkie środki pieniężne mogą być przechowywane wyłącznie na koncie Stowarzyszenia;
- 14
- Dochody pochodzące z dotacji, subwencji, darowizn, spadków i zapisów mogą być użyte na realizację celów Stowarzyszenia tylko z poszanowaniem woli spadkobierców lub donatorów.
- W sprawach przyjęcia darowizn i dziedziczenia oświadczenia wymagane przepisami prawa składa Zarząd Stowarzyszenia.
- W przypadku powołania Stowarzyszenia do dziedziczenia jego zarząd składa oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza.
- 15
- W celu pozyskania dodatkowych środków na działalność statutową Stowarzyszenie może samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, bezpośrednio lub przez wyodrębnione jednostki organizacyjne lub we współpracy z innymi podmiotami.
- Stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą wyłącznie w rozmiarach służących realizacji celów statutowych. Dochód z działalności odpłatnej służyć będzie wyłącznie realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
- Przedmiot działalności gospodarczej Stowarzyszenia obejmuje (wg Klasyfikacji PKD ):
18.11.Z Drukowanie gazet
18.12.Z Pozostałe drukowanie
18.13.Z Działalność usługowa związana z przygotowaniem do druku
18.14.Z Introligatorstwo i podobne usługi
18.20.Z Reprodukcja zapisanych nośników informacji
33.15.Z Naprawa i konserwacja statków i łodzi
33.19.Z Naprawa i konserwacja pozostałego sprzętu i wyposażenia
39.00.Z Działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami
47.11.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności
47.19.Z Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach
47.64.Z Sprzedaż detaliczna sprzętu sportowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.75.Z Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.78.Z Sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
47.99.Z Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami, targami
49.31.Z Transport lądowy pasażerski, miejski i podmiejski
49.32.Z Transport taksówek osobowych
49.39.Z Pozostały transport lądowy pasażerski gdzie indziej niesklasyfikowany
49.41.Z Transport drogowy towarów
50.30.Z Transport wodny śródlądowy pasażerski
52.10.B Magazynowanie i przechowywanie pozostałych towarów
52.22.B Działalność usługowa wspomagająca transport śródlądowy
55.10.Z Hotele i podobne obiekty zakwaterowania
55.20.Z Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania
55.30.Z Pola kempingowe (włączając pola dla pojazdów kempingowych) i pola namiotowe
55.90.Z Pozostałe zakwaterowanie
56.10.A Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne
56.10.B Ruchome placówki gastronomiczne
56.21.Z Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering)
56.29.Z Pozostała działalność gastronomiczna
56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów
58.11.Z Wydawanie książek
58.13.Z Wydawanie gazet
58.14.Z Wydawanie czasopism i pozostałych periodyków
58.19.Z Pozostała działalność wydawnicza
59.11.Z Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
59.12.Z Działalność postprodukcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi
59.13.Z Działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
59.14.Z Działalność związana z projekcją filmów
59.20.Z Działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych
63.11.Z Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność
63.12.Z Działalność portali internetowych
63.91.Z Działalność agencji informacyjnych
63.99.Z Pozostała działalność usługowa w zakresie informacji, gdzie indziej niesklasyfikowana
68.20.Z Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi
70.21.Z Stosunki międzyludzkie (public relations) i komunikacja
70.22.Z Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania
73.11.Z Działalność agencji reklamowych
73.12.A Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w radio i telewizji
73.12.B Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach drukowanych
73.12.C Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet)
73.12.D Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w pozostałych mediach
74.10.Z Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania
74.20.Z Działalność fotograficzna
77.21.Z Wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego
77.29.Z Wypożyczanie i dzierżawa pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego
77.33.Z Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń biurowych, włączając komputery
77.34.Z Wynajem i dzierżawa środków transportu wodnego
77.39.Z Wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowanych
79.11.A Działalność agentów turystycznych
79.11.B Działalność pośredników turystycznych
79.12.Z Działalność organizatorów turystyki
79.90.B Działalność w zakresie informacji turystycznej
82.30.Z Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów
85.51.Z Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych
85.52.Z Pozaszkolne formy edukacji artystycznej
85.53.Z Pozaszkolne formy edukacji z zakresu nauki jazdy i pilotażu
85.59.A Nauka języków obcych
85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
85.60.Z Działalność wspomagająca edukację
86.90.A Działalność fizjoterapeutyczna
88.10.Z Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych
88.91.Z Opieka dzienna nad dziećmi
88.99.Z Pozostała pomoc społeczna bez zakwaterowania, gdzie indziej niesklasyfikowana
90.01.Z Działalność związana z wystawieniem przedstawień artystycznych
90.02.Z Działalność wspomagająca wystawienie przedstawień artystycznych
90.03.Z Artystyczna i literacka działalność twórcza
90.04.Z Działalność obiektów kulturalnych
93.11.Z Działalność obiektów sportowych
93.12.Z Działalność klubów sportowych
93.13.Z Działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej
93.19.Z Pozostała działalność związana ze sportem
93.21.Z Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki
93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna
94.99.Z Działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowanych
96.04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej
- Spośród przedmiotu działalności gospodarczej jako podstawowe przyjmuje się:
- 12.Z Działalność organizatorów turystyki,
- 91.Z Opieka dzienna nad dziećmi,
- 04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej,
- 29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.
Reprezentacja Stowarzyszenia, składanie oświadczeń woli
- 16
Do składania oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia, w tym w sprawach majątkowych, uprawniony jest Prezes Stowarzyszenia działający samodzielnie lub dwóch członków zarządu działających łącznie (wiceprezes i skarbnik).
Zmiana statutu
- 17
Uchwałę w sprawie zmiany statutu Stowarzyszenia podejmuje Walne Zebranie bezwzględną większością głosów, w obecności przynajmniej połowy członków uprawnionych do głosowania.
Rozwiązanie Stowarzyszenia
- 18
- Uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia podejmuje Walne Zebranie Członków kwalifikowaną większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej 1/2 członków uprawnionych do głosowania.
- Podejmując uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia Walne Zebranie Członków określa sposób jego likwidacji oraz przeznaczenie majątku Stowarzyszenia.