Komunikacja miejska

Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej MPK S.A. Dzięki publicznemu transportowi zaoszczędzicie Państwo czas na znalezienie miejsca do parkowania oraz przyczynicie się do polepszenia jakości powietrza w Krakowie.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl. Zachęcamy również do skorzystania z funkcji wyszukiwania dojazdu na Plażę Bagry. W celu odnalezienia połączenia komunikacją miejską w wyszukiwarce połączeń w polu koniec podróży proszę zaznaczyć jeden z następujących przystanków: „Mały Płaszów”, „Płaszów Szkoła” lub „Motyla”.

Tramwajem:

W okolice Bagrów dojeżdżają dwie linie tramwajowe:

  • 11 - Czerwone Maki – Mały Płaszów
  • 20 – Cichy Kącik – Mały Płaszów

By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na ostatnim przystanku „Mały Płaszów”, następnie przejść przejściem dla pieszych przez ul. Lipską i kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.

Autobusem:

W okolice Bagrów dojeżdża wiele autobusów z rozmaitych części Krakowa:

  • Linia 123 – Mistrzejowice – Mały Płaszów - autobus kursuje w dni powszednie oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na ostatnim przystanku „Mały Płaszów”, następnie przejść przejściem dla pieszych przez ul. Lipską i kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.
  • Linia 125 – Szpital Rydygiera – Złocień – autobus kursujący w dni powszednie oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na przystanku „Mały Płaszów”, następnie  kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.
  • Linia 127 - Powstańców Wielkopolskich – Płaszów  Szkoła – autobus kursujący w dni powszednie oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na przystanku „Motyla”  następnie cofnąć się do ul. Grochowej i skręcić w nią w prawo na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.
  • Linia 158 – Powstańców Wielkopolskich – Podwierzbie – autobus kursuje w dni powszednie  oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na przystanku „Mały Płaszów”, następnie  kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.
  • Linia 185 – Ofiar Dąbia – Mały Płaszów - autobus kursuje w dni powszednie  oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na przystanku „Mały Płaszów”, następnie  kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.

Autobusem aglomeracyjnym:

  • Linia 221 - Niepołomice Dworzec – Płaszów Mały – autobus kursuje w dni powszednie oraz weekendy. By dotrzeć na kąpielisko najlepiej wysiąść na ostatnim przystanku „Mały Płaszów”, następnie przejść przejściem dla pieszych przez ul. Lipską i kierować się w stronę sklepu Lidl. Przed sklepem skręcić w ul. Węglarską, następnie ul. Grochową, na końcu której skręcić w prawo w ul. Kozią. Kąpielisko znajduje się na końcu ul. Koziej tuż za parkingiem.

 

Pociągiem:

Dla tych z Państwa, dla których najlepszym środkiem transportu po Krakowie jest pociąg   również mamy dobrą wiadomość. Dojechać można do nas również pociągiem. Każdy pociąg, który zatrzymuje się na stacji „Kraków Płaszów” dowiezie Państwa do nas. Obecnie ze względu na zamknięcie tunelu łączącego Stację kolejową Płaszów z Bagrami, z powodu budowy linii tramwajowej , najlepiej z pociągu na stacji Kraków Płaszów przesiąść się w autobus zastępczy MPK S.A. linii 750 i dojechać na ostatni przystanek „Płaszów Tunel”, z  którego to przystanku już tylko kilkuminutowy spacer wzdłuż brzegu Bagrów dzieli Państwa od dotarcia na kąpielisko.

 

Sponsorzy

Operator

Klub Sportowy Bagry ul. Kozia 30 30-733 Kraków